TLV27L1IDBVRG4
Part Number: TLV27L1IDBVRG4
Manufacturer: Texas Instruments
Package: SC-74A, SOT-753
Quantity: 3000
Description: IC OPAMP GP 160KHZ RRO SOT23-5
Packaging:Tape & Reel (TR)
Amplifier Type:General Purpose
Number of Circuits:1
Output Type:Rail-to-Rail
Slew Rate:0.06 V/µs
Gain Bandwidth Product:160kHz
-3db Bandwidth:-
Current - Input Bias:1pA
Voltage - Input Offset:500µV
Current - Supply:7µA
Current - Output / Channel:400µA
Voltage - Supply, Single/Dual (±):2.7 V ~ 16 V, ±1.35 V ~ 8 V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C