S-1200B53-M5T1G
Part Number: S-1200B53-M5T1G
Quantity: 3000
Description: IC REG LDO 5.3V 0.15A SOT23-5
Regulator Topology:Positive Fixed
Voltage - Output:5.3V
Current - Output:150mA
Voltage - Dropout (Typical):0.13V @ 100mA
Number of Regulators:1
Voltage - Input:Up to 10V
Current - Limit (Min):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C