S-T111B41MC-OHATFG
Part Number: S-T111B41MC-OHATFG
Quantity: 3000
Description: IC REG LDO 4.1V 0.15A SOT23-5
Regulator Topology:Positive Fixed
Voltage - Output:4.1V
Current - Output:150mA
Voltage - Dropout (Typical):0.19V @ 100mA
Number of Regulators:1
Voltage - Input:Up to 6.5V
Current - Limit (Min):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C