S-1111B15MC-NYATFG
Part Number: S-1111B15MC-NYATFG
Manufacturer: Seiko
Package: SC-74A, SOT-753
Quantity: 3000
Description: IC REG LDO 1.5V 0.15A SOT23-5
Regulator Topology:Positive Fixed
Voltage - Output:1.5V
Current - Output:150mA
Voltage - Dropout (Typical):0.6V @ 100mA
Number of Regulators:1
Voltage - Input:Up to 6.5V
Current - Limit (Min):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C