NJM2860F3-25-TE1
Part Number: NJM2860F3-25-TE1
Manufacturer: NJR
Package: 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Quantity: 3000
Description: IC REG LDO 2.5V 0.1A SC88A
Regulator Topology:Positive Fixed
Voltage - Output:2.5V
Current - Output:100mA
Voltage - Dropout (Typical):0.1V @ 60mA
Number of Regulators:1
Voltage - Input:Up to 14V
Current - Limit (Min):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C