NJU7774F15-TE1#
Part Number: NJU7774F15-TE1#
Manufacturer: NJR
Package: SC-74A, SOT-753
Quantity: 3000
Description: IC REG LDO 1.5V 0.15A SOT23-5
Regulator Topology:Positive Fixed
Voltage - Output:1.5V
Current - Output:150mA
Voltage - Dropout (Typical):-
Number of Regulators:1
Voltage - Input:2.3 V ~ 14 V
Current - Limit (Min):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C