S-817B28AMC-CWRT2G
Part Number: S-817B28AMC-CWRT2G
Manufacturer: Seiko
Package: SC-74A, SOT-753
Quantity: 3000
Description: IC REG LDO 2.8V 35MA SOT23-5
Regulator Topology:Positive Fixed
Voltage - Output:2.8V
Current - Output:35mA
Voltage - Dropout (Typical):0.31V @ 10mA
Number of Regulators:1
Voltage - Input:Up to 10V
Current - Limit (Min):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C