NJM2881F18-TE1
Part Number: NJM2881F18-TE1
Manufacturer: NJR
Package: SC-74A, SOT-753
Quantity: 3000
Description: IC REG LDO 1.8V 0.3A SOT23-5
Regulator Topology:Positive Fixed
Voltage - Output:1.8V
Current - Output:300mA
Voltage - Dropout (Typical):-
Number of Regulators:1
Voltage - Input:2.3 V ~ 6 V
Current - Limit (Min):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C