S-1132B33-M5T1G
Part Number: S-1132B33-M5T1G
Manufacturer: Seiko
Package: SC-74A, SOT-753
Quantity: 3000
Description: IC REG LDO 3.3V 0.3A SOT23-5
Regulator Topology:Positive Fixed
Voltage - Output:3.3V
Current - Output:300mA
Voltage - Dropout (Typical):0.1V @ 100mA
Number of Regulators:1
Voltage - Input:Up to 6.5V
Current - Limit (Min):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C