S-812C28AMC-C2IT2G
Part Number: S-812C28AMC-C2IT2G
Quantity: 3000
Description: IC REG LDO 2.8V 30MA SOT23-5
Regulator Topology:Positive Fixed
Voltage - Output:2.8V
Current - Output:30mA
Voltage - Dropout (Typical):0.32V @ 10mA
Number of Regulators:1
Voltage - Input:Up to 16V
Current - Limit (Min):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C