S-812C37AMC-C2RT2G
Part Number: S-812C37AMC-C2RT2G
Manufacturer: Seiko
Package: SC-74A, SOT-753
Quantity: 3000
Description: IC REG LDO 3.7V 50MA SOT23-5
Regulator Topology:Positive Fixed
Voltage - Output:3.7V
Current - Output:50mA
Voltage - Dropout (Typical):0.19V @ 10mA
Number of Regulators:1
Voltage - Input:Up to 16V
Current - Limit (Min):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C