S-812C47BMC-C5BT2G
Part Number: S-812C47BMC-C5BT2G
Quantity: 3000
Description: IC REG LDO 4.7V 65MA SOT23-5
Regulator Topology:Positive Fixed
Voltage - Output:4.7V
Current - Output:65mA
Voltage - Dropout (Typical):0.14V @ 10mA
Number of Regulators:1
Voltage - Input:Up to 16V
Current - Limit (Min):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C