S-814A24AMC-BCOT2G
Part Number: S-814A24AMC-BCOT2G
Quantity: 3000
Description: IC REG LDO 2.4V 0.1A SOT23-5
Regulator Topology:Positive Fixed
Voltage - Output:2.4V
Current - Output:100mA
Voltage - Dropout (Typical):0.51V @ 60mA
Number of Regulators:1
Voltage - Input:Up to 10V
Current - Limit (Min):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C