S-814A38AUC-BDCT2G
Part Number: S-814A38AUC-BDCT2G
Manufacturer: Seiko
Package: SOT-89-5/6
Quantity: 3000
Description: IC REG LDO 3.8V 0.11A SOT89-5
Regulator Topology:Positive Fixed
Voltage - Output:3.8V
Current - Output:110mA
Voltage - Dropout (Typical):0.24V @ 60mA
Number of Regulators:1
Voltage - Input:Up to 10V
Current - Limit (Min):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C