S-814A41AUC-BDFT2G
Part Number: S-814A41AUC-BDFT2G
Manufacturer: Seiko
Package: SOT-89-5/6
Quantity: 3000
Description: IC REG LDO 4.1V 135MA SOT89-5
Regulator Topology:Positive Fixed
Voltage - Output:4.1V
Current - Output:135mA
Voltage - Dropout (Typical):0.2V @ 60mA
Number of Regulators:1
Voltage - Input:Up to 10V
Current - Limit (Min):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C