S-814A48AMC-BDMT2G
Part Number: S-814A48AMC-BDMT2G
Manufacturer: Seiko
Package: SC-74A, SOT-753
Quantity: 3000
Description: IC REG LDO 4.8V 135MA SOT23-5
Regulator Topology:Positive Fixed
Voltage - Output:4.8V
Current - Output:135mA
Voltage - Dropout (Typical):0.18V @ 60mA
Number of Regulators:1
Voltage - Input:Up to 10V
Current - Limit (Min):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C