S-814A54AMC-BDST2G
Part Number: S-814A54AMC-BDST2G
Manufacturer: Seiko
Package: SC-74A, SOT-753
Quantity: 3000
Description: IC REG LDO 5.4V 0.18A SOT23-5
Regulator Topology:Positive Fixed
Voltage - Output:5.4V
Current - Output:180mA
Voltage - Dropout (Typical):0.17V @ 60mA
Number of Regulators:1
Voltage - Input:Up to 10V
Current - Limit (Min):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C