S-814A56AMC-BDUT2G
Part Number: S-814A56AMC-BDUT2G
Quantity: 3000
Description: IC REG LDO 5.6V 0.18A SOT23-5
Regulator Topology:Positive Fixed
Voltage - Output:5.6V
Current - Output:180mA
Voltage - Dropout (Typical):0.17V @ 60mA
Number of Regulators:1
Voltage - Input:Up to 10V
Current - Limit (Min):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C