S-817A17ANB-CUGT2G
Part Number: S-817A17ANB-CUGT2G
Quantity: 3000
Description: IC REG LDO 1.7V 20MA SC82AB
Regulator Topology:Positive Fixed
Voltage - Output:1.7V
Current - Output:20mA
Voltage - Dropout (Typical):0.58V @ 10mA
Number of Regulators:1
Voltage - Input:Up to 10V
Current - Limit (Min):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C