S-817A23ANB-CUMT2G
Part Number: S-817A23ANB-CUMT2G
Quantity: 3000
Description: IC REG LDO 2.3V 35MA SC82AB
Regulator Topology:Positive Fixed
Voltage - Output:2.3V
Current - Output:35mA
Voltage - Dropout (Typical):0.4V @ 10mA
Number of Regulators:1
Voltage - Input:Up to 10V
Current - Limit (Min):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C