S-817A37ANB-CVAT2G
Part Number: S-817A37ANB-CVAT2G
Quantity: 3000
Description: IC REG LDO 3.7V 50MA SC82AB
Regulator Topology:Positive Fixed
Voltage - Output:3.7V
Current - Output:50mA
Voltage - Dropout (Typical):0.22V @ 10mA
Number of Regulators:1
Voltage - Input:Up to 10V
Current - Limit (Min):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C