S-817A54ANB-CVRT2G
Part Number: S-817A54ANB-CVRT2G
Quantity: 3000
Description: IC REG LDO 5.4V 75MA SC82AB
Regulator Topology:Positive Fixed
Voltage - Output:5.4V
Current - Output:75mA
Voltage - Dropout (Typical):0.16V @ 10mA
Number of Regulators:1
Voltage - Input:Up to 10V
Current - Limit (Min):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C