S-817B18AMC-CWHT2G
Part Number: S-817B18AMC-CWHT2G
Quantity: 3000
Description: IC REG LDO 1.8V 20MA SOT23-5
Regulator Topology:Positive Fixed
Voltage - Output:1.8V
Current - Output:20mA
Voltage - Dropout (Typical):0.58V @ 10mA
Number of Regulators:1
Voltage - Input:Up to 10V
Current - Limit (Min):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C