S-818A21AMC-BGBT2G
Part Number: S-818A21AMC-BGBT2G
Manufacturer: Seiko
Package: SC-74A, SOT-753
Quantity: 3000
Description: IC REG LDO 2.1V 0.1A SOT23-5
Regulator Topology:Positive Fixed
Voltage - Output:2.1V
Current - Output:100mA
Voltage - Dropout (Typical):0.51V @ 60mA
Number of Regulators:1
Voltage - Input:Up to 10V
Current - Limit (Min):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C