S-818A39AMC-BGTT2G
Part Number: S-818A39AMC-BGTT2G
Quantity: 3000
Description: IC REG LDO 3.9V 0.2A SOT23-5
Regulator Topology:Positive Fixed
Voltage - Output:3.9V
Current - Output:200mA
Voltage - Dropout (Typical):0.24V @ 60mA
Number of Regulators:1
Voltage - Input:Up to 10V
Current - Limit (Min):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C