S-818A46AMC-BHAT2G
Part Number: S-818A46AMC-BHAT2G
Quantity: 3000
Description: IC REG LDO 4.6V 0.25A SOT23-5
Regulator Topology:Positive Fixed
Voltage - Output:4.6V
Current - Output:250mA
Voltage - Dropout (Typical):0.18V @ 60mA
Number of Regulators:1
Voltage - Input:Up to 10V
Current - Limit (Min):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C