S-L2980A52MC-TF-G
Part Number: S-L2980A52MC-TF-G
Quantity: 3000
Description: IC REG LDO 5.2V 0.15A SOT23-5
Regulator Topology:Positive Fixed
Voltage - Output:5.2V
Current - Output:150mA
Voltage - Dropout (Typical):0.11V @ 50mA
Number of Regulators:1
Voltage - Input:Up to 10V
Current - Limit (Min):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C