NJU7231F12-TE1
Part Number: NJU7231F12-TE1
Manufacturer: NJR
Package: SC-74A, SOT-753
Quantity: 3000
Description: IC REG LDO 1.2V 0.1A SOT23-5
Regulator Topology:Positive Fixed
Voltage - Output:1.2V
Current - Output:100mA
Voltage - Dropout (Typical):0.02V @ 0.5mA
Number of Regulators:1
Voltage - Input:Up to 15V
Current - Limit (Min):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C