NJU7231F52-TE1
Part Number: NJU7231F52-TE1
Quantity: 3000
Description: IC REG LDO 5.2V 0.1A SOT23-5
Regulator Topology:Positive Fixed
Voltage - Output:5.2V
Current - Output:100mA
Voltage - Dropout (Typical):0.3V @ 40mA
Number of Regulators:1
Voltage - Input:Up to 15V
Current - Limit (Min):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C