S-1167B27-M5T1G
Part Number: S-1167B27-M5T1G
Quantity: 3000
Description: IC REG LDO 2.7V 0.15A SOT23-5
Regulator Topology:Positive Fixed
Voltage - Output:2.7V
Current - Output:150mA
Voltage - Dropout (Typical):0.2V @ 100mA
Number of Regulators:1
Voltage - Input:Up to 6.5V
Current - Limit (Min):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C