NJM2845DL1-18-TE1#
Part Number: NJM2845DL1-18-TE1#
Manufacturer: NJR
Package: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Quantity: 3000
Description: IC REG LDO 1.8V 0.8A TO252-3
Regulator Topology:Positive Fixed
Voltage - Output:1.8V
Current - Output:800mA
Voltage - Dropout (Typical):-
Number of Regulators:1
Voltage - Input:Up to 14V
Current - Limit (Min):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C