MP2004DJ-ZS-LF-Z
Part Number: MP2004DJ-ZS-LF-Z
Manufacturer: Monolithic Power Systems Inc.
Package: SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Quantity: 3000
Description: IC REG LDO 3.3V/5V 0.2A
Regulator Topology:Positive Fixed
Voltage - Output:3.3V, 5V
Current - Output:200mA
Voltage - Dropout (Typical):0.25V @ 200mA
Number of Regulators:2
Voltage - Input:2.5 V ~ 6 V
Current - Limit (Min):-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C